با افزایش سرعت اینترنت و دسترسی آسان و راحت به آن، سرویس‌ها و خدمات مبتنی بر اینترنت به وجود آمدند. یکی از مهمترین و کاربردی‌ترین سرویس‌های ارائه شده در این زمینه، بکاپ گرفتن از اطلاعات در فضای ابری است. سرویس پشتیبان گیری آنلاین یکی از سرویس‌های بسیار کارآمد است که می‌تواند در هر لحظه از فایل‌ها بکاپ بگیرد. پشتیبان‌گیری آنلاین و خودکار از اطلاعات مزایای بسیاری نسبت به دیگر روش‌های سنتی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

امنیت بسیار بالا

نگهداری اطلاعات در یک فلش مموری یا هارد دیسک از لحاظ امنیتی در سطح پایینی قرار دارد چرا که اگر به هر دلیل هارد و فلش دچار آسیب شد یا از بین رفت، اطلاعات شما نیز از دست می‌رود. ریسک‌های زیادی وجود دارند که ممکن است باعث به خطر افتادن اطلاعات شوند از آتش سوزی گرفته تا انواع ویروس‌ها و بد افزارها، سرقت، خرابی‌های سخت افزاری و… . اما چاره چیست؟

اگر از اطلاعات در یک فضای خارجی و مکانی امن مثل فضای ابری نگهداری کنیم در واقع از اطلاعات در مقابل تمام خطرات و ریسک‌های گفته شده محافظت کردیم و در صورت بروز هر نوع مشکل برای اطلاعات می‌توانیم به سادگی آن را از فضای ابری بازیابی کنیم.

پشتیبان‌گیری خودکار راه حلی مطمئن

پشتیبان‌گیری از اطلاعات به صورت هفتگی یا ماهیانه در هارد دیسک یا سی‌دی و دی‌وی‌دی می‌تواند ایده جالبی باشد اما حتما ایده مناسبی نیست. می‌توان این کار را به سرویس دهنده‌های ابری سپرد تا از اطلاعات شما به صورت خودکار و منظم در زمان بندی دلخواه نسخه پشتیبان تهیه کنند.

بازگردانی اطلاعات به صورت آنلاین

اگر به صورت اتفاقی بخشی از فایل‎های شما از سیستم‌تان پاک شود، سریع ترین و آسان‌ترین راه حل برای بازگردانی اطلاعات استفاده از نسخه‌های پیشین و بکاپی که در سرویس‌های آنلاین و ابری نگهداری کردید است. می‌توانید به سرعت در هر لحظه و هر مکانی که باشید اطلاعات خود را بازگردانی کنید.

نگهداری نسخه‌های قبلی

نگهداری نسخه‌های پیشین اطلاعات جزو مواردی است که به سختی با پشتیبان‌گیری به روش سنتی انجام می‌شود. اما سرویس‌های ابری به دلیل ویژگی فنی و فضای کافی می‌توانند این امکان را برای شما فراهم کنند. بدین ترتیب با هر به روزرسانی اطلاعات، نسخه قبلی اطلاعات شما در ابر نگهداری می‌شود و نگران پاک شدن تصادفی یا بازنویسی اطلاعات روی هم نخواهید بود.

سینک اطلاعات و فایل‌ها در دستگاه‌های مختلف

یکی از ویژگی‌های مهم و مفید در سرویس‌های ذخیره سازی ابری همگام سازی اطلاعات و داده‌ها می‌باشد. تصور کنید چقدر کار کردن راحت می‌شود اگر اطلاعات کامپیوتر محل کار و لپ‌تاپ شخصی همیشه سینک باشد و از آن طرف هر زمان که خواستید اطلاعاتتان را در گوشی خود مشاهده کنید.

هزینه و زمان

خرید هارد دیسک و فلش مموری‌هایی که بتواند تمام اطلاعات شما را ذخیره‌سازی کند با صرف نظر از هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن‌ها، هزینه بسیار زیادی برای شما به همراه خواهد داشت. در صورتی که هزینه اجاره فضای ابری به مراتب بسیار کمتر و بی دردسر تر خواهد بود. اغلب استفاده کنندگان فضاهای ابری اعتراف کردند که این سرویس در زمان و هزینه آن‌ها به طور محسوس صرفه جویی کرده.

در حال حاضر نظری وجود ندارد.