ایمیل در ازای پیتزا

۹۸ درصد دانشجویان، ایمیل بهترین دوستشان را در ازای پیتزا لو می دهند

توسط

با این که ۶۰ درصد آمریکایی احساس خوبی درباره به اشتراک گذاشتن مخاطبان ایمیل هایشان ندارند، کافی است یک تکه پیتزا به آن ها بدهید تا بیخیال شوند. مطالعه ای که اخیرا روی ۳۱۰۸ دانشجوی دانشگاه MIT انجام شده، نشان می دهد که ۹۸ درصد دانشجویان حاضرند در ازای یک تکه پیتزا، ایمیل بهترین دوستشان را لو بدهند.

ولی برای گرفتن اطلاعات لزوما به پیتزا نیازی نیست. در حقیقت، بسیاری از افراد حتی به چنین انگیزشی هم نیاز ندارند. در این مطالعه، روی دو نمونه از دانشجویان تحقیق شد: گروه انگیزش شده و گروه انگیزش نشده. ۹۸ درصد گروه انگیزش شده اطلاعات تماس دوستشان را در ازای پیتزا لو دادند. از طرف دیگر، ۹۴ درصد گروه انگیزش نشده ایمیل دوستشان را حتی بدون پیشنهاد پیتزا لو دادند. ۶ درصد دانشجویان گروه انگیزش نشده هم برای محافظت از هویت دوستانشان، ایمیل تقلبی دادند.

امروز، حدود سه چهارم مردم آمریکا معتقدند که باید نسبت به افرادی که به اطلاعات آن ها دسترسی داریم، مسئولیت پذیر باشیم. این مطالعه نشان می هد فاصله زیادی بین باورهای مردم و اعمالشان وجود دارد. کریستین کاتالینی، یکی از محققان این مطالعه می گوید که نتایج مطالعه بیانگر این است که مردم درباره اهمیتشان به حریم شخصی اغراق می کنند اما در فضای آنلاین، تصمیمات ناگهانی می گیرند بدون این که به عواقب آن در آینده فکر کنند.

 

منبع: entrepreneur

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.