چگونه فضای ابری مناسب را اتنتخاب کنیم؟

چگونه فضای ابری مناسب انتخاب کنیم؟

توسط

این روزها سرویس های ابری به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند و کاربران زیادی را درگیر خود کرده اند. از طرف دیگر تعداد سرویس دهندگان ابری رو به افزایش است و کاربران گزینه های بیشتری برای انتخاب در دسترس دارند. تعدادی از ما روزانه از سرویس های ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری ابری استفاده می کنیم. خیلی از شرکت ها و کسب و کارهای بزرگ اطلاعات خود را در فضای ابری نگهداری می کنند. چه بخواهیم چه نخواهیم سرویس های ابری در زندگی ما نقش یافته اند و شاید روزانه بارها از این سرویس های استفاده کنیم. این تکنولوژی با وجود محدودت های دسترسی که دارد، دارای مزیت های بسیاری است که استفاده از این سرویس را برای همه جذاب و کاربردی می سازد.

اگر همین الان در گوگل عبارات فضای ابری, ذخیره سازی ابری, پشتیبان گیری ابری, بکاپ ابری و…. را جستجو کنید سرویس دهندگان ابری بسیاری خواهید یافت. شاید نام برخی برایتان آشنا باشد و برخی تازه کار که تابحال اسمشان را نشنیده باشید. توجه داشته باشید در انتخاب سرویس ابری چه فاکتورهایی برای شما اهمیت دارد. مثلا سرعت، کیفیت، امکانات، امنیت؟

اگر کاربر عادی هستید

اگر استفاده شما از سرویس های ابری زیاد نیست و بیشتر برای نگهداری برخی اسناد و فایل های مهم می پردازید و به نظرتان کاربر عادی حساب می شوید، احتمالا نسخه رایگان فضای ابری برای شما کافی خواهد بود. با بررسی امکانات و ویژگی ها، سرویس مورد نظر را انتخاب کنید. چه بسا انتخاب سرویس های داخلی برای شما از هر نظر مناسب و منطقی تر به نظر آید. چرا که مطابق با نیاز کاربران ایرانی توسعه و طراحی یافته، از طرف دیگر به دلیل استقرار سرورها در داخل کشور هزینه مصرف اینترنت شما برای انتقال فایل ها نیم بها محاسبه می شود. همچنین در صورت نیاز به پشتیبانی، بخش پشتیبانی پاسخگوی شما خواهند بود.

User

اگر کاربر حرفه ای هستید

اگر به عنوان یک کاربر حرفه ای روزانه و به طور مستمر در حال استفاده از فضای ابری هستید احتمالا سرعت و پایداری سرویس اهمیت بالایی برای شما خواهد داشت. پس باید سرویسی را انتخاب کنید که از در دسترس بودن همیشگی سرورهایش اطمینان داشته باشید. سرویس های خارجی عموما از سرعت و پایداری بالایی برخوردارند. از طرفی سرویس های داخلی به دلیل استقرار در مرکز داده های داخل کشور سرعت بالاتر و پایداری بیشتری را نسبت به نمونه ها خارجی ارائه می دهند. از نظر هزینه، در صورت تهیه نسخه اختصاصی، پرداختی شما در مقایسه با نسخه های خارجی بسیار کمتر می باشد.

Pro User

اگر کاربر سازمانی هستید

اگر می خواهید از سرویس ابری برای سازمان خود استفاده کنید بهتر است انتخاب سخت گیرانه تری داشته باشید. به نظر می آید انتخاب سرویس دهندگان داخلی مناسب ترین گزینه باشد چه از نظر قیمت و چه از نظر امنیت. فرق نمی کند سازمان شما بزرگ یا کوچک باشد. اطلاعات مهم بهتر است در داخل کشور شما نگهداری شود. دلیل آن ساده است، اگر دچار هر نوع مشکلی با کشور سرویس دهنده شویم ممکن است دسترسی شما به حسابتان مسدود شده و اطلاعاتتان را از دست بدهید، شاید هم مورد سوء استفاده قرار بگیرید.

Org User

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.