چرا سازمان ها باید از فضای ابری برای ذخیره سازی اطلاعات استفاده کنند؟

توسط

ذخیره سازی ابری از سال ۲۰۱۵ به بعد به عنوان یک ابزار فوق العاده ارزشمند و مهم برای یکپارچه سازی اطلاعات کسب و کارهای کوچک و بزرگ استفاده می شود. با اینکه مدت نسبتا زیادی از عرضه سرویس های ابری می گذرد اما هنوز اطلاعات کافی یا دانش فنی مردم نسبت به این سررویس ها تکمیل نشده به همین دلیل است که برخی شرکت ها هنوز به سرورهای فیزیکی خود متعهد اند.

تصورات غلط بسیاری در مورد ذخیره سازی ابری وجود دارد که صاحبان کسب و کار را در تصمیم گیری و تهیه این سرویس ها دچار مشکل می شوند. تحقیقات نشان می دهند تقریبا از هر ۳ کسب و کار جهانی، ۲ کسب و کار یعنی چیزی حدود ۶۵ درصد از سرویس های ابری استفاده می کنند. در ایالات متحده این تعداد به طرز قابل توجهی بالاتر است، چیزی در حدود ۹۳ درصد از سرویس هایی که مبتنی بر ذخیره سازی ابری یا رایانش ابری به حساب می آیند استفاده می کنند.

دلیل نیاز سازمان ها به ذخیره سازی ابری

عدم نیاز به هزینه بالا برای زیرساخت

چقدر برای خرید سرورهای جدید، نصب و نگهداری آن هزینه می کنید؟ در حالی که می توانید به سرویس های قابل اعتمادی که نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم از سوی شما ندارند استفاده کنید. با استفاده از سرویس های ابری مثل ذخیره سازی، پشتیبان گیری و رایانش ابری دیگر نیازی به جابجایی لپ تاپ بین خانه و محل کارتان نخواهید داشت و علاوه بر این میلیون ها  تومان در هزینه های خود صرفه جویی می کنید.

دپارتمان IT خود را خلوت نگه دارید

وقتی سرویس و خدمات بیشتری را در داخل سازمان اضافه می کنید در واقع بخش IT شما گسترده تر می شود و شما مجبورید متخصصین جدیدی را استخدام کنید. بهتر است بودجه خود را در بخش های دیگر سرمایه گذاری کرده، هزینه های IT خود را کاهش داده و مسئولیت آن را به سرویس دهندگان ابری بسپارید.

محافظت در برابر از دست رفتن اطلاعات

آیا می دانستید بیش از ۶% از شرکت ها پس از دو سال تجربه از دست دادن اطلاعاتشان را دارند؟ خرابی های سرور، اشتباهات کارمندان، بلایای طبیعی و موارد دیگر که به صورت عمدی یا غیر عمدی باعث از دست رفتن اطلاعات می شوند. به همین دلیل است که اطلاعات ارزشمند را در فضای ابری ذخیره می کنند. اطمینان داشته باشید که آینده ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری است و باید در نظر داشته باشید که کسب و کار شما هم بخشی از آینده است.

افزایش سرعت و در دسترس بودن اطلاعات

با ذخیره سازی اطلاعات در کلود، می توانید به اطلاعات و اسناد از هر کجا به آن دسترسی پیدا کنید. این بدان معناست که شما می توانید از طریق اینترنت به راحتی در خانه و خارج از سازمان به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. ذخیره سازی اطلاعات در فضای کلود به شما امکان دسترسی به اطلاعات مورد نیاز را در زمانی که به آن احتیاج دارید می دهد.

اطلاعات را همگام ساز کنید

با استفاده از سرویس های ابری می توانید اطلاعاتتان را بین همه دستگاه ها با سیستم عامل های مختلف همگام سازی کنید. با این روش دیگر نیازی به هارد و فلش برای جابجایی اطلاعات نخواهد داشت و می توانید همیشه یک نسخه اطلاعاتتان را در فضای ابری داشته باشید.

مقرون به صرفه است

در نهایت ذخیره سازی ابری بسیار مقرون به صرفه تر است. به جای صرف هزینه میلیونی برای نگهداری سرورهای فیزیکی با هزینه بسیار بسیار پایین می توانید از خدمات و سرویس های ابری استفاده کنید.

اکنون زمان پیوستن به Cloud است هزاران کسب و کار کوجک در حال حاظر از کلود استفاده می کنند. الان زمان مناسبی برای پیوستن به فضای ابری است تا از منابع و قابلیت های آن بهره ببرید. یا اینکه بیخیال باشید منتظر بمانید تا از قافله مزایای ابری جا بمانید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.