هنوز از اطلاعات خود بکاپ نمی گیرید؟

توسط

اگر رشته تحصیلی شما کامپیوتر هست و یا اطلاعات زیادی از کامپیوتر می دانید احتمالا برایتان پیش آمده که دوست یا آشنایی از شما درخواست تعمیر کامپیوتر یا لپ تاپش را کند، تقریبا همه ما چنین خاطره مشترکی داریم. آخرین سری یکی از دوستانم زنگ زد و گفت ویندوزم بالا نمیاد فکر کنم هاردم به مشکل خورده و همه اطلاعاتم رو از دست دادم! چه کار کنم؟

در جواب بهش گفتم نگران نباش درستش می کنم. فقط بکاپت رو آماده کن که اطلاعاتت رو بازگردانی کنم تا همه چیز مثل روز اول بشه. چند لحظه سکوت شد، دوستم با صدای آروم گفت بکاپ ندارم…

من شوکه شدم! باورم نمی شد… چون کارش برنامه نویسی هست و من بارها بهش گفته بودم که از کارهات حداقل یک نسخه بکاپ بگیر حجمی زیادی هم که ندارند.

حالا بدتر از اون مدتیه داره روی پروژه مهمی کار می کنه و زمان زیادی هم برای تحویلش باقی نمونده. خلاصه بهش گفتم بدون بکاپ نمیشه کاری انجام داد امیدوار باش که هاردت مشکل جدی پیدا نکرده باشه.

با اشتراک این مقاله برای دوستان و آشنایان، قهرمان آنها شوید.

با اشتراک گذاری این مقاله با دوستان و آشنایان خود کمک بزرگی به آن ها خواهید کرد. شاید مسئله ساده ای به نظر بیاید اما گاهی اوقات داشتن یک بکاپ ساده می تواند شما را از یک درسر بزرگ نجات دهد. نمونه های مشابهی از این داستان برای خیلی از ما و حتی اطرافیانمان اتفاق افتاده. چه خوب است با آگاهی و گوشزد از این اتفاقات ناگوار افراد را دور نگه داریم.

داشتن یک فضای مناسب برای ذخیره سازی اطلاعات که امنیت داده ها را تضمین کند و امکان سهولت در دسترس بودن را داشته باشد از مزیت های مهم پشتیبان گیری به حساب می آید. راهکار پشتیبان گیری که انجام می دهید می کنید باید حداقل شامل موارد زیر باشد.

  • مقرون به صرفه باشد.

  • همیشه و همه جا به راحتی در دسترس باشد.

  • هیچگاه فضای آن به پایان نرسد.

  • پشتیبان گیری به صورت اتوماتیک انجام گیرد.

  • بازگردانی اطلاعات به صورت خیلی ساده انجام گیرد.

چرا ذخیره سازی ابری بهترین راه حل برای پشتیبان گیری و بکاپ است؟

ذخیره سازی ابری یکی از ابزارهای جدید و یکی از بهترین انتخاب ها برای پشتیبان گیری و بکاپ بشمار می رود. در کنار مزیت های زیادی که سرویس های ابری دارند، با توجه به نوع سرویس دهنده امکانات مختلفی هم در اختیارتان قرار میگیرد. در مورد مزیت های ذخیره سازی و بکاپ ابری صحبت کرده بودیم اینبار می خواهیم در مورد امکاناتی که به دلیل ابری بودن خواهید داشت صحبت کنیم.

پلت فرم های مختلف

داشتن پلت فرم های مختلف یکی از ویژگی های مهم این سرویس های به شمار می رود. خیلی هیجان انگیر است که بتوانید با هر دستگاه و در هر مکان از اطلاعات خود استفاده کنید و از آن ها بکاپ بگیرید. البته بستگی به شرکت سرویس دهنده دارد که بر روی چه پلت فرم هایی نرم افزار خودرا توسعه داده باشد. بعضی ها فقط نسخه وب و اندروید دارد و بعضی ها علاوه بر آن نسخه های ویندوز، iOS و دسکتاپ هم دارند. البته امروزه اکثر سرویس دهنده ها برای تمامی دیوایس ها و پلت فرم ها سرویس خود را اراده می دهند.

همگام سازی اطلاعات

یکی از قابلیت های اساسی و مهم که یک سرویس دهنده ابری می تواند ارائه دهد، همگام سازی اطلاعات است. یعنی اطلاعات شما می تواند لحظه به لحظه با کامپیوتر دیگر و یا با سرور ابری همگام سازی شده تا اطلاعات همیشه بروز بمانند. این سرویس برای کسانی که می خواهند در محل کار و خانه اطلاعات یک فولدر یا حتی یک پارتیشن از کامپیوترشان را یکپارچه کنند بسیار ضروری است. همچنین کاربرانی که می می خواهند دائما از محتوای یک فولدر یا پارتیشن بکاپ بگیرند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

دسترسی به نسخه های پیشین

یکی دیگر از امکانات ویژه ای که یک سرویس دهنده فضای ابری می تواند ارائه دهد، دسترسی به نسخه های پیشین فایل ها و اطلاعات است. یعنی اینکه شما پس از هر بروز رسانی اطلاعاتتان می توانید حتی به نسخه قبل از بروز رسانی شده هم دسترسی داشته باشید. بدین صورت اشتباهات فردی که باعث ذخیره اشتباه اطلاعات روی هم و یا حذف اشتباهی یک فایل می شود به طور کامل از بین می رود.

دسترسی به اطلاعات موبایل از طریق وبسایت

تصور کنید بتوانید اطلاعات موبایل مثل دفترچه تلفن، گالری عکس، پیامک ها و… را بدون حضور موبایلتان مشاهده کنید. این امکان در خیلی از مواقع می تواند بسیار مفید واقع شود.

اشتراک گذاری اطلاعات فضای ابری با دیگران

اینکه اطلاعات خود را در فضای ابری ذخیره می کنید تنها کافی نیست. امکانات ابری که بعد از ذخیره سازی فایل ها در اختیارتان قرار می گیرد بسیار مهم است. اگر بتوانید این اطلاعات را با افراد مشخصی به اشتراک بگذارید می توانید در انجام خیلی از فعالیت ها و کارها سرعت ببخشید.

 

و البته خیلی امکانات دیگر که باعث متمایز شدن شرکت های ارائه دهنده با یکدیگر می شود.

نظر شما در مورد سرویس های ابری ارائه شده تا کنون چیست؟ چه امکانات یا ویژگی هایی باعث انتخاب شما از سرویس ابری می شود؟

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.