مزایای بک آپ گیری آنلاین

مزایای بک آپ گیری به صورت آنلاین

توسط

همانطور که روز به روز اینترنت ها پر سرعت می شوند و سرور ها قدرتمندتر ، دیگر گرفتن نسخه پشتیبان به صورت آنلاین دور از ذهن نخواهد بود. پشتیبان گیری آنلاین تبدیل به یک سرویس مدرن و بسیار کارآمد شده که می تواند در هر لحظه از فایل ها نسخه پشتیبان کند. تهیه بک آپ به صورت آنلاین مزایای بسیاری نسبت به بک آپ گرفتن بر روی سی دی ، هارد دیسک و فلش مموری دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

امنیت بسیار بالا

کپی کردن اطلاعات در یک فلش مموری یا هارد دیسک از لحاظ امنیتی توجیح ندارد و سطح پایینی دارد چرا که اگر به هر دلیل هارد و مموری دچار آسیب شد یا از بین رفت ، اطلاعات شما نیز از دست می رود. ریسک های زیادی وجود دارند که ممکن است باعث به خطر افتادن اطلاعات شوند از آتش سوزی گرفته تا انواع ویروس ها و بد افزار ها ، سرقت ، خرابی های سخت افزاری و… .
اما چاره چیست؟ اگر از اطلاعات در یک فضای خارجی و مکانی امن مثل فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنیم در واقع از اطلاعات در مقابل تمام خطرات و ریسک های گفته شده محافظت کردیم و در صورت بروز هر نوع مشکل برای اطلاعات می توان به سادگی از فضای ابری آن ها را بازیابی کرد.

پشتیبان گیری اتوماتیک راه حلی مطمئن

پشتیبان گیری از اطلاعات به صورت هفتگی یا ماهیانه در هارد دیسک یا سی دی و دی وی دی می تواند ایده جالبی باشد اما حتما ایده مناسبی نیست. می توان این کار را به سرویس دهنده های ابری سپرد که از اطلاعات شما به صورت اتوماتیک و منظم در زمان بندی دلخواه نسخه پشتیبان تهیه کند.

بازگردانی اطلاعات به صورت آنلاین

زمانی پیش می آید که به صورت اتفاقی بخشی از اطلاعات از بین  می رود ، سریع ترین و آسان ترین راه حل برای بازگردانی اطلاعات استفاده از سرویس های آنلاین و ابری است. می توانید به سرعت در هر لحظه و مکانی که باشید اطلاعات خود را بازگردانی کنید.

نگهداری نسخه های قبلی

نگهداری نسخه های پیشین اطلاعات جزء مواردی هستند که نمی توان با پشتیبان گیری دستی انجام داد. اما سرویس های ابری به دلیل گستردگی فضا می توانند این امکان را برای شما فراهم کنند. بدین ترتیب می توانید هر نسخه ای از اطلاعاتتان را بازگردانی کرده و نگران پاک شدن تصادفی و یا بازنویسی اطلاعات روی هم نباشید.

همگام سازی داده ها در دستگاه های مختلف

یکی از ویژگی های مهم و مفید در سیستم های ذخیره سازی ابری همگام سازی اطلاعات و داده ها می باشد. تصور کنید چقدر کار کردن راحت می شود اگر اطلاعات را از کامپیوتر دسکتاپ بارگذاری کرده و بر روی داده های آن در لپ تاپ خود کار کنید. سپس نتایج را در تلفن همراهتان مشاهده کنید.

هزینه و زمان

خریداری هارد دیسک و فلش مموری هایی که بتواند تمام اطلاعات شما را ذخیره سازی کند با صرف نظر از هزینه های تعمیر و نگهداری آن ها ، هزینه خرید بسیار زیادی برای شما به همراه خواهند داشت. در ثانی امکان همگام سازی هم نخواهید داشت. در صورتی که هزینه اجاره فضای ابری به مراتب بسیار کمتر و بی دردسر تر خواهد بود. اغلب استفاده کنندگان فضاهای ابری اعتراف کردند که این سرویس در زمان و هزینه آن ها به طور محسوس صرفه جویی کرده.

پشتیبان گیری آنلاین برابر است با آرامش ذهن

احساس آرامش و عدم آشوب های ذهنی در برابر کابوس از دست دادن اطلاعات ارزش بسیار بالایی برای شما خواهد داشت. زمان آن رسیده با این کابوس خداحافظی کنید. با استفاده از سرویس ها و خدمات ابری می توانید قدمی بزرگ برای داشتن آرامش خاطر و احساس امنیت در برابر حفظ اطلاعاتتان کسب کنید آن هم با پرداخت هزینه بسیا کم.

ممکن است بپسندید

2 نظر
  1. Behnam 1 سالپیش
    پاسخ

    سلام و وقت بخیر، میخواستم ببینم پیشنهاد شما برای پشتیبان گیری اتوماتیک از اطلاعات از روی ویندوز سرور چه برنامه و کلا چی هستش ؟
    خیلی ممنون از محتوای خوب تون

  2. خسته نباشید مرسی به خاطر این مطالب مفید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.