ذخیره سازی ابری برای مراکز درمانی و بیمارستان ها

توسط

در رویداد اخیر ارتباط بهداشت بوستون، مخققان و توسعه دهندگان فناوری به این نتجیه رسیدند که برای ارتقاء سطح سلامت و مراقبت های پزشکی نیاز به داشتن فضای ابری از اولویت های بالا محسوب می شود. در حال حاظر اکثر بیمارستان ها و مراکز درمانی اطلاعات بیماران خود را در مراکز داده خود ذخیره می کنند، این در حال است که تعداد کمی از آن ها بودجه کافی و فضای مناسب برای تهیه سرورهای ذخیره سازی در اختیار دارند. اهمیت نگهداری اطلاعات بیماران بسیار ضروری است چرا که در موارد خاص و اورژانسی باعث نجات جان یک انسان می شود.

همانند صنایع دیگر که اطلاعات بخش ارزشمند دارایی یک مجموعه محسوب می شود، در حوزه پزشکی و سلامت نیز اطلاعات بیماران از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. عکس و فیلم هایی که توسط دستگاه های پزشکی از بیماران تهیه می شوند دارای کیفیت و حجم بسیار بالایی است. نگهداری از این اطلاعات به عنوان یک مسئله مهم برای بیمارستان ها و مراکز پزشکی به شمار می رود.

تصاویر که به وسیله اشعه ایکس عکسبرداری می شوند، فیلم هایی که از روش های آندوسکوپی، اولتراسوند، MRI و دیگر روش های پزشکی که از درون بدن بیمار گرفته می شوند تا تهیه تصاویر سه بعدی برای عمل جراحی های حساس، برای سابقه بیمار نیازمند نگهداری هستند. به دلیل هزینه های مربوط به ذخیره سازی این اطلاعات برخی از مراکز درمانی از نگهداری آن ها خودداری می کنند.

طبق آمار اعلام شده در ایالت متحده حدود ۷۴۰ میلیون تصویربرداری در طول بک سال با روش های مختلف از بیماران تهیه شده. تصاویری که توسط تجهیزات پزشکی ثبت می شوند برای نمایش جزئیات دقیق تر رزولوشن بسیار بالایی دارند. برای مثال یک دستگاه قدیمی اشعه ایکس یکس که شاید برای ۱۰ تا ۱۵ سال پیش باشد تصاویری با حجم بیش از ۲۵۰ مگابایت تولید می کند. حال تصور کنید دستگاه های پیشرفته امروزی مثل سی تی اسکن های سه بعدی که خروجی آن ها تا ۱۰۰ هزار برابر آن خواهد بود.

نگهداری تصاویر به عنوان بخشی از سابقه پزشکی بیمار یک الزام قانونی است. بایگانی این اطلاعات می تواند برای کشف علمی برای محققین مهم و حیاتی باشد. همانطور که در سایز صنایع داده کاوی دارای ارزش بالایی است، استفاده از تصاویر پزشکی برای تجزیه و تحلیل و پیشرفت های پزشکی و درمانی موثر باشد. به عنوان مثال برای ارزیابی نتایج روش های جراحی مختلف، محققان می توانند فیلم و تصاویر را بازبینی کرده و ببینند کدام روش جراحی نتایج بهتری داشته. یا در مورد سرطان، پزشکان می توانند فایل های تصویری را بازبینی کرده و از روند پیشرفت یا بهبود سرطان مطلع شوند.

تست ژنتیک علاوه برای هزینه بالا دیتا حجیمی نیز تولید می کند. در سال ۲۰۰۸ هزینه تست ژنتیک انسانی حدود ۱۰ میلیون دلار بود. امروزه هر کسی می تواند DNA خود را با هزینه کمتر از ۱۰۰۰ دلار تست گرفته و پیش بینی ها برای سال ۲۰۲۰ رقمی کمتر از ۱۰۰ دلار خواهد بود. هر ژن انسانی تقریبا ۲۰۰ گیگابایت داده تولید میکند. حال تصویر کنید هر انسان بخواهد تست DNA بدهد.

با این تفاسیر نیاز به ذخیره سازی و نگهداری این اطلاعات جزو دقدقه های مهم پزشکی به حساب می آید که در حال حاظر بهترین راه حل استفاده از فضای ابری برای ذخیره سازی و نگهداری اطلاعات پزشکی به دلیل مقرون به صرفه بودن و اطمینان از امن بودن اطلاعات به حساب می آید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.