خرید فضای ابری ایرانی

به جای خرید هارد و رم، فضای ابری تهیه کنید.

توسط

همه ما حداقل بکبار مشکل کمبود حافظه در دستگاه های مختلف الکترونیکی را تجربه کردیم. از موبایل گرفته تا دوربین دیجیتال، لپ تاپ و کامپیوتر های رومیزی. وقتی صحبت از اطلاعات و داده ها می شود در واقع داریم از مهم ترین و با ارزش ترین دارایی هر شخص یا سازمان صحبت می کنیم. اطلاعات برای همه مهم است و هیچکس نمی خواهد دچار کابوس از دست دادن آن دچار شود. پس باید به فکر حفظ و نگهداری آن باشیم تا این دارایی با ارزش رو با یک اشتباه ساده از دست ندیم.

وقتی دچار کمبود حافظه می شوید چه کار می کنید؟

اگر کمبود حافظه در لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی داشتید باشید، اولین فکری که به ذهنتون می رسه پاکسازی اطلاعات قدیمی است. خب شاید این روش تا مدتی فضای خالی برای شما فراهم کند اما در طولانی مدت می بینید که تمام اطلاعات انباشته شده مهم هستند و دیگر نمی تواند این روند را ادامه بدید. پس مجبور به خرید یک هارد با ظرفیت بالاتر می شوید. درسته که فضای بیشتری در اختیار خواهید داشت اما فکز می کنید اطلاعات شما چقدر در امنیت است؟ تضمینی برای آسیب ندیدن آن ها از بد افزا ها، ویروس ها، اشتباهات فردی یا سوختن و دزدیده شدن وجود دارد؟

اگر مشکل کمبود حافظه موبایل داشته باشید، احتمالا اولین کار پاک کردن تعدادی از عکس ها و فیلم های اضافی و قدیمی است. اگر تلگرام داشته باشید حتما از خالی بودن کش تلگرام اطمینان حاصل می کنید و اگر مشکل از آنجا هم نبود به سراغ اپلیکیشن ها می روید. در نهایت اگر موبایل شما قابلیت ارتقا حافظه از طریق رم ظرفیت بالاتر را داشته باشید می تونید از این روش های مشکل کمبود حافظه را جبران نمود. اما اگر این امکان را نداشتید چطور؟ اکثر موبایل های جدید خافظه غیر قابل ارتقا دارند.

فکر می کنم مسائل عنوان شده یکی از دغدغه های هر کاربر امروزی است و می شه گفت راه حل های خرید و ارتقا حافظه فیزیکی چندان مناسب این دغدغه نمی باشد. چند سالی است که سرویس های ابری مختلفی معرفی شده اند که هر کدام ویژگی های نوآورانه ای دارند.

یکی از این سرویس ها فضای ذخیره سازی ابری است که به نظر جایگزین مناسبی برای ذخیره سازی با روش های سنتی به حساب می آید. اطلاعات ذخیره شده در فضای ابری حالت فیزیکی ندارند و دسترسی به آن ها تنها از طریق اینترنت میسر می باشد، اما همیشه و همه جا در دسترس هستند. مشکلات خرابی یا سوختن هارد را ندارند و خیالمان از بابت دزدیده شدن یا پاک شدن راحت است.

با ذخیره سازی اطلاعات در فضای ابری می توانید از داده های خود همیشه یک نسخه پشتیبان داشته باشید. می توانید اطلاعاتی که همیشه به آن نیاز ندارید را در این فضا ذخیره کرده و هر زمان که اراده کنید به وسیله اینترنت به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید. حتی می تونید محل ذخیره سازی کش تلگرام را از حافظه موبایل خود به فضای ابری انتقال بدید.

فضای ابری به صرفه تر و ارزان تر از خرید هارد و فلش

تهیه فضای ابری به مراتب ارزان تر و به صرفه تر از خرید هارد و فلش می باشد. چرا که هزینه خرید یک هارد ۱ ترابایتی ضد ضربه و ضد آب معادل ۵ سال اشتراک فضای ابری مثل ابرینو است. اگر بخواهیم با هارد ۱ ترابایتی معمولی مقایسه کنیم، معادل ۳ سال و نیم تا ۴ سال اشتراک ابرنیو است. با این تفاوت که با خرید فضای ابری ابرینو می توانید به اطلاعات خود همیشه و همه جا دسترسی داشته باشید و دغدغه و نگرانی بابت از دست دادن اطلاعات و یا پاک شدن اون ها نخواهید داشت.

اطمینان داشته باشید در آینده ای نزدیک فضای ابری به طور کلی جایگزین سیستم های ذخیره سازی مثل هارد و فلش می شود و رایانش ابری جایگزین سرویس های فعلی کامپیوتری خواهند شد.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.