بهترین راه حل برای لپ تاپ هایی با حافظه کم

بهترین راه حل برای لپ تاپ هایی با حافظه کم

توسط

چند سال پیش، تصمیم به مهاجرت از ویندوز به مک گرفتم. در آن زمان به صورت Freelance فعالیت داشتم. در طول روز جابجایی زیادی داشتم و برای بحث قرارداد به شرکت های مختلف مراجعه می کردم و برای انجام پروژه ها به کتابخانه یا کافه می رفتم. تصمیم گرفتم یک دستگاه سبک و کوچک با باطری قوی تهیه کنم. بهترین انتخاب برای من MacBook Air بود.

تنها مشکل اساسی من با مک بوک ایر، پایین بودن حافظه داخلی آن به حساب می آمد. انتخاب ها محدود بودند و فقط حافظه ۱۲۸ یا ۲۵۶ گیگابایت در دسترس بود که هر دو آن ها پایین تر از سطح نیاز من بودند. برای جبران کمبود حافظه مک بوکم از فضای ابری استفاده کنم. در ابتدا از سرویس ابری iCloud استفاده می کردم اما از آنجایی که تعرفه آن برای من گران تمام می شد و محدودیت های دسترسی برای و سرعت برای من داشت تصمیم گرفتم از سرویس ابری دیگری استفاده کنم. پس از بررسی ویژگی ها، امکانات و فضای اختصاص یافته سرویس دهندگان مختلف با در نظر گفتن قیمت که پارامتر مهمی برایم بود، ابرینو را انتخاب کردم که تنها سرویس دهنده فضای ابری ایرانی به حساب می آمد.

الان بعد از گذشت ۱ سال هنوز از حافظه ۱۲۸ گیگابایت مک بوکم به عنوان تنها حافظه فیزیکی استفاده می کنم و تا الان نیازی به بروزرسانی SSD پیدا نکردم چون از فضای ابری ابرینو به عنوان هارد مجازی استفاده می کنم. این درست است که برای دسترسی به فایل هام نیاز به اینترنت دارم اما معمولا همه جا به WiFi متصل هستم و یا از اینترنت گوشیم استفاده می کنم. مهم ترین چیز برای من در دسترس بودن همیشگی اطلاعاتم و اطمینان از امنیت پاک نشدنشون هست که ابرینو این امکان رو برای من فراهم کرده که ارزش بسیار بالایی برایم دارد.

در سال های اخیر سرعت اینترنت افزایش چشمگیری داشته، محدودیت های سرعت و پهنای باند از بین رفته و با تفکیک ترافیک داخلی و خارجی باعث شده تا کاربران از سرویس های داخلی با کمترین هزینه استفاده کنند. این قانون شامل سرویس ابرینو نیز می شود که هزینه انتقال اطلاعات یعنی آپلود و دانلود به صورت نیم بها محاسبه شده و حتی در برخی سرویس دهندگان اینترنت به صورت رایگان می باشد.

آیا شما هم از فضای ابری به عنوان یک هارد مجازی استفاده می کنید؟

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.