امنیت فضای ابری چقدر قابل اطمینان است؟

امنیت فضای ابری چقدر قابل اطمینان است؟

توسط

وقتی با مدیران IT در مورد ذخیره سازی اطلاعات سازمان ها در فضای ابری صحبت می کنیم، استفاده از این سرویس را به معنی راه حل اساسی برای مقابله با از دست دادن اطلاعات می دانند. اما هنوز کم و بیش نگرانی هایی در خصوص برقراری امنیت اطلاعات و موارد امنیتی مثل حفظ حریم شخصی در گوشه ذهن همه وجود دارد.

با پیشرفت و تکامل سرویس های مبتی بر ابر، توانایی استقرار ابر شخصی در داخل مرکز داده سازمان فراهم شده. با این روش سازمان ها نگرانی بابت درز اطلاعات محرمانه خود نخواهند داشت. چرا که فایل سرور در سازمان خودشان مستقر شده و تمام اطلاعات در داخل سازمان ذخیره سازی می شوند. این روش برای سازمان هایی که اطلاعات مهمی دارند و به هیچ عنوان نمی خواهند این اطلاعات از سازمان خودشان خارج شود مناسب است. در نظر داشته باشید در صورت پشتیبانی و نگهداری فایل سرور، شرکت متحمل هزنیه های بالایی خواهد شد.

اگر امکان استفاده از فضای ابری داخل سازمانی را ندارید و می خواهید اطلاعات اساسی و مهم سازمان را پشتیبان گیری کنید، می توانید از نرم افزارهای رمزنگاری استفاده کرده تا امنیت اطلاعات شما تضمین و غیر قابل خواندن شود. با این کار فقط با داشتن کلید می توانید فایل ها را رمزگشایی کرده و استفاده کنید.

مزایای رمزنگاری اطلاعات:

  • تضمین امنیت و عدم دسترسی و جاسوسی اطلاعت
  • دسترسی و خواندن اطلاعات تنها وسط دارنده کلید

معایب رمزنگاری اطلاعات:

  • عدم ارائه سرویس و خدمات بر روی اطلاعات و داده ها
  • در صورت فراموش کردن کلید، اطلاعات غیر قابل استفاده خواهند شد.

 

با ثبت نام سازمان در ابرینو، پنل مدیریتی در اختیار مدیر شبکه سازمان قرار داده می شود که امکان تعریف و مدیریت کاربران، تعیین دسترسی، گزارش گیری و مدیریت و نظارت بر فرآیندها وجود خواهد داشت. ابرینو مدل های خدمات ابری خود را برای سازمان شما بدین صورت ارائه می دهد.

ابر استاندارد سازمانی

در این سرویس از فضای ابری ابرنیو استفاده می شود و به هر کاربر ۲ ترابایت فضای ابری تعلق می گیرد. هزینه خدمات پایین می باشد و نگهداری و پشتیبانی از طرف ابرینو صورت می گیرد.

ابر اختصاصی سازمانی

در این سرویس فایل سرور اختصاصی در مرکز داده سازمان مستقر شده و امکان ذخیره سازی بی نهایت اطلاعات با توجه به سخت افزار موجود، وجود دارد. نگهداری و پشتیبانی نرم افزاری به عهده ابرینو بوده و بخش سخت افزاری توسط سازمان نگهداری و پشتیبان خواهد شد.

ابر حرفه ای سازمانی

در این سوریس فایل سرور و نرم افزار به صورت کاملا اختصاصی در مرکز داده سازمان راه اندازی می شود و قابلیت شخصی سازی مطابق با نیاز های سازمان وجود دارد. هزینه راه اندازی این سرویس به مراتب بالا تر از دیگر سرویس ها است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مقایسه طرح ها اینجا کلیک کنید.

ممکن است بپسندید

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.